Utorok, 21. september 2021. Meniny má Matúš, zajtra Móric.

Žena šla do kurína pozbierať vajcia: Už sa odtiaľ nevrátila živá, hrôzostrašná smrť

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
06.09.2019 16:17

ADELAIDE - Staršia žena z Južnej Austrálie zomrela po tom, ako ju napadol kohút pri zbieraní vajec v kuríne. Bohužiaľ doplatila na to, že trpela kŕčovými žilami, inak by určite prežila. Odborník preto varuje, že je potrebné byť obozretný, ak tiež trpíte touto zdravotnou komplikáciou.


Nemenovaná dôchodkyňa žijúca v odľahlej oblasti na juhu centrálnej Austrálie išla pozbierať vajíčka od svojich sliepok. V kurníku ju ale napadol kohút a ďobol ju do dolnej časti ľavej nohy. Bohužiaľ ale zasiahol práve kŕčovú žilu, v dôsledku čoho žena vykrvácala. Podľa profesora Rogera Byarda z Univerzity v Adelaide sa tejto smrti dalo zabrániť. "Keby si na ranu položila palec a privolala pomoc, mohla prežiť," povedal pre portál 10daily.com.au.

Žena šla do kurína
Zdroj: Getty Images

O prípade informoval časopis Forenzná veda, medicína a patológia ako súčasť štúdie zaoberajúcej sa identifikáciou rán od malých zvierat počas pitvy. "Tento prípad dokazuje, že aj malé domáce zvieratá dokážu človeku spôsobiť smrteľné zranenia, pokial obeť trpí nejakým špecifickým vaskulárnym ochorením," vysvetlil profesor. Podľa neho už diera veľkosti zápalkovej hlavičky v kŕčovej žile môže viesť k vykrvácaniu. 

Byard prípady náhodných úmrtí skúma ako forenzný expert už tridsať rokov. V súvislosti s úmrtím seniorky upozorňuje na riziká vyplývajúce z poškodenia kŕčových žíl. "Ak si ich zraníte, nepanikárte. Je potrebné na ranu zatlačiť a okamžite privolať pomoc," uvádza. 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články