°C

Streda, 3. jún 2020. Meniny má Karolína, zajtra Lenka.

NASA zverejnila FOTO záhadného objektu na Marse: Kríž rozpútal divokú debatu o civilizáciách

Záhadný útvar na Marse opäť prebudil záujem ufológov a konšpirátorov.
Záhadný útvar na Marse opäť prebudil záujem ufológov a konšpirátorov.
Zdroj: nasa
03.03.2016 15:50

HOUSTON – Ďalší fascinujúci objav lovcov UFO na Marse! Neúnavní fanúšikovia teórií o mimozemskom živote sa nevzdávajú a neustále prehľadávajú najnovšie zábery NASA, ktorá postupne mapuje povrch Marsu. Tento raz natrafili na bizarný kríž na vrchole jedného z marťanských kopcov, ktorý má údajne veľký význam.


Kríž, ako náboženský predmet, má svoju hlbokú symboliku a prítomnosť takéhoto útvaru na Marse podľa Scotta C. Waringa predstavuje krok k pochopeniu mimozemských civilizácií. „Je to veľmi nezvyčajný nález a pravdepodobne významný objav pre niektorých čitateľov, ktorí sú veriaci,“ vysvetľuje Waring s dodatkom, že kríž na detailných záberoch sondy Curiosity objavil Francúz Christian Mace.

Pôvodná fotografia NASA
Záhadný útvar na Marse
Zdroj: nasa

Okrem samotného kríža ľudí fascinujú aj skaly v jeho blízkosti, ktoré majú v porovnaní s ostatnými na fotografii odlišný tvar a štruktúru. Podľa niektorých je táto hŕba kameňov napravo pozostatkom akéhosi rituálneho miesta, ktoré by sa mohlo spájať s vykonávaním náboženských obradov. Mohli by to byť ruiny mimozemského kostola.

Záhadný útvar na Marse
Zdroj: nasa

„Kríž je na druhej strane skalnatého kopca, takže jeho spodná časť nie je vidieť, ale v prípade, že Curiosity urobí aj fotku z druhej strany, stavím sa, že to bude obrovský kríž,“ tvrdia ufológovia. NASA podobné "objavy" nikdy nekomentuje, fanúšikovia Waringovej stránky UFO Sightings Daily však dúfajú, že sonda Curiosity má v pláne prejsť okolo kríža aj z druhej strany, aby si mohli potvrdiť, alebo vyvrátiť vlastnú teóriu.

Záhadný útvar na Marse
Zdroj: nasa


Galéria

Záhadný útvar na Marse Pôvodná fotografia NASA Záhadný útvar na Marse Záhadný útvar na Marse

Nástroje k článkuZDROJ: bap
FOTO: NASA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články