Hit večierkov: Sprej vás okamžite opije, do pár sekúnd ste triezvi! | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Hit večierkov: Sprej vás okamžite opije, do pár sekúnd ste triezvi!

Zo spreja sa tak rýchlo, ako sa opijete, aj vytriezviete
Zo spreja sa tak rýchlo, ako sa opijete, aj vytriezviete
Zdroj: gadzetomania.pl
08.05.2012 07:35

PARÍŽ - Najnovšia vychytávka pochádza zo sveta alkoholu. Americký vedec vyrobil sprej, ktorý vás po vdýchnutí okamžite opije. O krátku chvíľu však pocit pominie a vy budete opäť triezvi a schopní si sadnúť za volant.


Podľa výrobcov spreja Philippa Starcka a Davida Edwardsa sú potenciálne škody, ktoré by mohol spôsobiť, obmedzené, pretože človek vytriezvie do niekoľkých sekúnd. Telo alkohol po vdýchnutí veľmi rýchlo vstrebe a rovnako rýchlo sa vytratí aj stav opitosti.

Výhodou technologického výstrelku s názvom Wahh Quantum Sensations má byť to, že akonáhle jeho účinok vyprchá, môže človek pokojne šoférovať. Do úst sa totiž dostane len mikroskopická kvapôčka alkoholu, konkrétne 0,075 mililitra. Bežný "panák" vodky pritom obsahuje približne 250-krát viac alkoholu.

Keby ste sa chceli naozaj opiť sprejom, vyšlo by vás to poriadne draho. Jedna nádobka, ktorá sa bude v Európe predávať za 20 eur, obsahuje len približne 21 "sprejových pohárikov", pričom na opitie je potrebných najmenej tisíc vdychov. Správu priniesli Novinky.cz.

Hit večierkov: Sprej vás
Zdroj: gadzetomania.pl


Galéria

Zo spreja sa tak

Nástroje k článkuZDROJ: np, novinky.cz
FOTO: gadzetomania.pl

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články