MAINZ - Žiadny prvý apríl. Nemecká polícia rieši mimoriadne nezvyčajný prípad, ktorý sa odohral v apríli. Len 15-ročný tínedžer z Mainzu sa rozhodol, že svoju 14-ročnú priateľku odvezie do školy – nie však autom, ale linkovým autobusom. S ukradnutým vozidlom prešiel viac ako 100 kilometrov až do Karlsruhe, kde ho nakoniec zastavila policajná hliadka.
Podľa polície bol autobus v noci odstavený a plne natankovaný v areáli dopravného podniku v Mainz-Kastel. Všetko nasvedčuje tomu, že tínedžer sa k vozidlu dostal bez použitia násilia – dokázal ho otvoriť a naštartovať pomocou generálneho kľúča. Ako sa k nemu dostal, je predmetom prebiehajúceho vyšetrovania, približuje portál Osthessen News.
Zamestnanci si zmiznutie autobusu všimli až okolo šiestej ráno. Spočiatku sa domnievali, že ide o omyl vodiča, ktorý si zobral nesprávne vozidlo. Až neskôr sa ukázalo, že autobus bol skutočne odcudzený.
Stov kilometrov bez vodičáku
Vyšetrovanie viedlo policajtov až do Karlsruhe, kde hliadka autobus spozorovala v premávke. Za volantom sedel 15-ročný chlapec, ktorý krátko predtým vyzdvihol svoju 14-ročnú priateľku, aby ju „štýlovo“ odviezol do školy. Podľa polície jazdil relatívne plynulo a autobus nepoškodil, no to nič nemení na tom, že šlo o nebezpečnú a nezákonnú jazdu.
Tínedžer teraz čelí obvineniu z krádeže vozidla a jazdy bez vodičského oprávnenia. Po zadržaní bol odovzdaný zákonným zástupcom. Autobus sa vrátil späť dopravnému podniku – nepoškodený, čo je pri takomto dobrodružstve takmer zázrak.