Pondelok15. december 2025, meniny má Ivica, zajtra Albína

Desivé ráno v Poľsku: Muž strieľal zo vzduchovky na školu, zadržala ho polícia

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

WLODARY - Muža z obce Wlodary v Opolskom vojvodstve v Poľsku podozrievajú zo streľby na školu a poškodenia niekoľkých okien. Škola bola evakuovaná a nikto neutrpel zranenia. Podozrivého muža zadržala polícia, informovala o tom agentúra PAP.

Podľa poľskej polície padli výstrely krátko po deviatej hodine ráno a poškodili na škole štyri okná. Podľa neskorších zistení kriminalistov išlo o výstrely zo vzduchovky. Škola okamžite po streľbe rozhodla o evakuácii, žiakov si prevzali rodičia a bezpečne sa vrátili domov. Policajti na mieste vypočuli svedkov a zistili, že streľba prišla z neďalekej budovy. „Podozrivý z tohto činu bol zadržaný,“ uviedol hovorca opolskej polície Piotr Chwastowski.

Polícia zadržala 38-ročného muža podozrivého z účasti na incidente. Zatiaľ nie je známe, aké obvinenie voči nemu vznesú. Podľa predbežných informácií môže byť obvinený z poškodenia majetku, za čo poľský trestný zákonník stanovuje trest odňatia slobody do piatich rokov. Polícia zdôraznila, že podobné prípady berie mimoriadne vážne, najmä ak sa týkajú školských zariadení.

Viac o téme: ŠkolaPoľskoStreľbaEvakuáciaVzduchovka
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu