Streda22. máj 2024, meniny má Júlia, Juliána, Rita, zajtra Želmíra

Súd v Čiernej Hore vydal do Kórey magnáta s kryptomenami stíhaného za megapodvod

Ilustračné foto Zobraziť galériu (2)
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

PODGORICA - Odvolací súd v Čiernej Hore v stredu schválil vydanie podnikateľa v oblasti kryptomien do Južnej Kórey. Do Kwon je vo svojej vlasti stíhaný za niekoľkomiliardový podvod a kolaps spoločnosti Terra.

Soul a Washington sa niekoľko mesiacov snažili dosiahnuť vydanie Juhokórejčana pre podvod, v dôsledku ktorého investori stratili 40 miliárd dolárov a šok utrpel aj celosvetový trh s kryptomenami."Zamietli sme odvolanie právnikov Do Kwona a potvrdili sme rozhodnutie najvyššieho súdu v Podgorici na jeho vydanie," uviedol odvolací súd. Termín prevozu kórejského väzňa súd nespresnil. Toto rozhodnutie prišlo iba týždeň po tom, ako iný súd zamietol žiadosť o vydanie zakladateľa spoločnosti Terraform do USA.

Súd v Čiernej Hore
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Getty Images)

Do Kwon, občianskym menom Kwon Do-Hjung, bol niekoľko mesiacov na úteku. Najprv ušiel z Južnej Kórey a potom zo Singapuru. Jeho firma medzitým v roku 2022 skrachovala. Vlani v marci ho zadržali v Čiernej Hore s falošným pasom. Čierna Hora už začiatkom februára tohto roku vydala do Kórey Kwonovho obchodného partnera.Obchodovanie s kryptomenami sa dostalo pod drobnohľad kontrolných orgánov na celom svete po viacerých kontroverzných udalostiach počas uplynulých dvoch rokov vrátane kolapsu významnej burzy FTX.

Viac o téme: Súd MegapodvodJužná KóreaČierna HoraKryptomeny
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu