Streda22. máj 2024, meniny má Júlia, Juliána, Rita, zajtra Želmíra

V Čiernej Hore zadržali riaditeľku protikorupčného úradu: Je podozrivá zo zneužitia služobného postavenia

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

PODGORICA - Úrad špeciálnej štátnej prokuratúry v Čiernej Hore v stredu informoval o zadržaní riaditeľky protikorupčného úradu, ktorá je podozrivá zo zneužitia služobného postavenia.

Vyšetrovaním sa zistilo, že zadržaná Jelena Perovičová si ako riaditeľka Úradu boja proti korupcii v roku 2023 priznala nadčasy a odmenu vo výške takmer 13 500 eur. Po zadržaní priamo na pracovisku a policajnej prehliadke ju predviedli na výsluch. Paralelne s ním sa konala policajná prehliadka v jej bydlisku, dodala vo svojej správe agentúra AFP.

archívne video

Bilčík o misii EP v Čiernej Hore, ktorá prechádza hlbokou krízou (Zdroj: TASR/Jaromír Novak)

Jelena Perovičová sa stala riaditeľkou Úradu boja proti korupcii koncom júla 2020 a odvtedy už čelila aj obvineniam z nevhodného správania, ktoré opakovane odmietla. Jej zatknutie je poslednou zo série akcií, ktoré inicioval Úrad špeciálnej štátnej prokuratúry: v nedeľu mu predchádzalo zatknutie bývalého špeciálneho prokurátora Čiernej Hory a bývalého policajného úradníka, ktorí sú podozriví zo zneužitia úradu a prepojenia na organizovaný zločin.

Vzhľadom na riziko úteku a ovplyvňovania svedkov boli obaja vzatí do vyšetrovacej väzby na 30 dní. Za posledné dva roky v Čiernej Hore zatkli niekoľko bývalých vedúcich predstaviteľov justície a polície vrátane bývalej predsedníčky Najvyššieho súdu Vesny Medenicovej. Boj proti korupcii a organizovanému zločinu je súčasťou snáh Čiernej Hory o členstvo v Európskej únii, konštatovala AFP.

Viac o téme: ZadržanieČierna HoraJelena PerovičRiaditeľka protikorupčného úradu
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu