Sobota20. apríl 2024, meniny má Marcel, zajtra Ervín

Zemetrasenie so silou 5,9 zasiahlo západ Indonézie: Počet obetí zatiaľ nie je známy

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

JAKARTA - Podmorské zemetrasenie so silou 5.9 zasiahlo v sobotu časť indonézskej provincie Aceh v západnej časti ostrova Sumatra. Obete a vážnejšie materiálne škody zatiaľ nehlásili.

Geologická služba Spojených štátov (USGS) oznámila, že epicentrum bolo v hĺbke 10 kilometrov vo vzdialenosti približne 362 kilometrov východne od prímorského mesta Sinabang v provincii Aceh na západe Indonézie.Indonézsky Úrad pre meteorológiu, klimatológiu a geofyziku (BMKG) uviedol, že výskyt vĺn cunami nehrozí. Upozornil však na možné dotrasy.

Indonézia je súostrovie s približne 270 miliónmi obyvateľov v v juhovýchodnej Ázii a Oceánii. Zemetrasenia a výbuchy sopiek sú tu pomerne časté, pretože sa nachádza v tzv. Ohnivom kruhu, kde sa stretávajú viaceré tektonické platne.Najničivejšie zemetrasenie v novodobých dejinách Indonézie udrelo 26. decembra 2004, keď otrasy s magnitúdou 9,5 vyvolali obrovskú vlnu cunami. Tá zabila približne 226.000 ľudí na pobrežiach Indického oceánu, vrátane vyše 126.00 osôb v samotnej Indonézii.

Viac o téme: ObeteZemetrasenie Indonézia
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu