Sobota, 1. október 2022. Meniny má Arnold, zajtra Levoslav.

Muž sa v Londýne dotkol rakvy kráľovnej Alžbety II.: To, čo nasledovalo, nečakal ani vo sne!

Posledná rozlúčka s kráľovnou Alžbetou II.Galéria fotiek (3)
Posledná rozlúčka s kráľovnou Alžbetou II.
Zdroj: SITA/Hannah McKay/Pool Photo via AP

LONDÝN - Britská polícia v piatok večer zadržala muža, ktorý sa údajne dopustil výtržníctva v priestoroch Westminsterského paláca. Tam je v súčasnosti so štátnymi poctami vystavená rakva zosnulej kráľovnej Alžbety II. TASR správu prevzala z webovej stránky stanice BBC.


Britská Metropolitná polícia (MPS) oznámila, že jej príslušníci muža zadržali približne o 22.00 h miestneho času (23.00 h SELČ) vo Westminsterskej sále. V tejto najstaršej časti Westminsterského paláca sa nachádza rakva s pozostatkami Alžbety II.

Posledná rozlúčka s kráľovnou
Galéria fotiek (3)
Posledná rozlúčka s kráľovnou Alžbetou II.
Zdroj: SITA/Hannah McKay/Pool Photo via AP

Muža podľa polície zatkli pre porušenie verejného poriadku a v súčasnosti je vo väzbe. To, čoho dopustil, však podľa BBC nebolo bezprostredne známe. Denník The Guardian oznámil, že mužovi sa podarilo dostať sa po schodoch na vyvýšené miesto k rakve a dotknúť sa jej.

Kráľ Karol III.
Galéria fotiek (3)
Kráľ Karol III.
Zdroj: SITA/Hannah McKay/Pool Photo via AP

Alžbeta II. zomrela 8. septembra vo veku 96 rokov. Verejnosť sa s ňou môže prísť rozlúčiť do Westminsterskej sály od stredy do pondelka (19. septembra), keď sa bude konať jej pohreb. V londýnskych uliciach sa tvoria niekoľkokilometrové rady čakajúcich ľudí.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články