Utorok, 16. august 2022. Meniny má Leonard, zajtra Milica.

Obľúbené talianske letovisko zasiahli požiare! Vystrašení turisti unikali plameňom, zachraňovali ich z mora

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Armando Franca)

RÍM - Lesný požiar vypukol v piatok poobede v známom talianskom prímorskom letovisku Bibione. Miestna pobrežná stráž musela z mora zachraňovať niekoľko turistov utekajúcich pred plameňmi. Informujeme o tom na základe správy agentúry DPA.


Pri požiari v tejto turistami vyhľadávanej oblasti zasahovalo niekoľko hasičských jednotiek a jeden vrtuľník. Oheň sa im podarilo dostať pod kontrolu v piatok večer. Zástupca primátora mesta San Michele al Tagliamento Pierluigi Grosseto uviedol, že momentálne v Bibione nehlásia žiadne nezvestné osoby. Miestna polícia v súčasnosti vyšetruje príčiny vzniku požiaru.

Podľa Grosseta je možné, že sa plamene vznietili sami z dôvodu pretrvávajúceho sucha. Hasiči pre extrémne horúčavy zasahujú pri lesných požiaroch vo viacerých talianskych oblastiach vrátane ostrovov Sicília a Sardínia. Plamene zachvátili aj región Južné Tirolsko, kde pri obci Frassilongo zasahovalo 90 hasičov, dve hasičské lietadlá a dva vrtuľníky. V Toskánsku zasahovali v piatok členovia hasičského zboru mesta Lucca pri požiari v olivovom háji.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články