Utorok, 18. január 2022. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Veľká Británia opäť zápasí s migrantmi: Cez Lamanšský prieliv prichádza rekordný počet ľudí

Migranti na člne pri pobreží Veľkej BritánieGaléria fotiek (2)
Migranti na člne pri pobreží Veľkej Británie
Zdroj: SITA/Jonathan Brady/PA via AP

LONDÝN - Cez Lamanšský prieliv sa v pondelok pokúsilo doplaviť z Francúzska do Británie prinajmenšom 1000 ľudí vrátane žien a detí. S odvolaním sa na vyjadrenia svedkov o tom informovala spravodajská stanica Sky News s tým, že tak ide o zrejme vôbec najvyšší počet migrantov zaznamenaný v priebehu jediného dňa.


Predošlý rekord v tomto smere padol 21. augusta, keď sa Lamanšský prieliv pokúsilo prekonať 828 migrantov. Vysoký počet migrantov, ktorí sa v pondelok pokúsili preplaviť cez Lamanš, zrejme ovplyvnila aj zmena počasia. Oproti predošlým týždňom sa totiž oteplilo a voda je pokojnejšia.

Záchranári mali plné ruky práce

Britskí záchranári vynášali migrantov z mora na pobrežie, pričom podľa svedkov mali od rána plné ruky práce. Sky News uvádza, že len o deň skôr priviezli do bezpečia v Doveri skupiny migrantov, ktoré boli vôbec prvými za posledných vyše 14 dní.

Britskí záchranári vyťahujú na
Galéria fotiek (2)
Zdroj: SITA/Gareth Fuller/PA via AP

Cez Lamanš na nafukovacích člnoch

Migranti sa často pokúšajú preplávať cez Lamanšský prieliv na malých nafukovacích člnoch a dostať sa tak do Británie. Ich cesta je však nebezpečná pre mnohé veľké lode, ktoré sa tam taktiež plavia.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR/VIDEO: YouTube/ The Telegraph Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články