Sobota9. december 2023, meniny má Izabela, zajtra Radúz

Varovanie pred mimoriadnymi horúčavami: V Taliansku sa môžu teploty vyšplhať až do 48 stupňov

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

RÍM - Počet talianskych miest, kde v dôsledku možného vplyvu horúčav na zdravie obyvateľstva vyhlásia najvyšší stupeň varovania, stúpne vo štvrtok zo súčasných štyroch na desať. Varovanie pred mimoriadnymi horúčavami sa okrem iných týka miest Terst, Bologna, Bari, Palermo i metropoly Rím, uviedla v utorok talianska vláda. Informuje o tom agentúra APA.

Talianske ministerstvo zdravotníctva varovalo pred negatívnymi dôsledkami horúčav na zdravie všetkých skupín obyvateľstva vrátane zdravých ľudí, rizikových skupín, starších ľudí i detí. Podľa predpovedí by sa mali teploty v častiach južného Talianska vyšplhať až do 48 stupňov Celzia. Do takejto výšky ich vyženie subtropická oblasť vysokého tlaku vzduchu, ktorá dostala v anglosaskej jazykovej oblasti meno Lucifer.

Na pohotovostiach v nemocniciach hlavného mesta Rím ošetrovali starých ľudí, ktorí trpeli akútnym nedostatkom tekutín. V dôsledku horúčav začali Taliani masovo nakupovať predovšetkým do klimatizácie a stúpa aj konzumácia zmrzliny, píše APA.

Viac o téme: PočasieVarovanieHorúčavyVýstrahyTaliansko
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu