Pondelok, 27. september 2021. Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

VIDEO Filipíny zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,7: Neočakávajú sa škody na životoch

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
24.07.2021 06:06

MANILA - Silné zemetrasenie s magnitúdou 6,7 zasiahlo v sobotu Filipíny. Jeho ohnisko sa však nachádzalo v značnej hĺbke a miestne úrady vyhlásili, že neočakávajú žiadne obete na životoch ani materiálne škody.


Informovala o tom tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na Geologickú službu Spojených štátov (USGS). Zemetrasenie udrelo pri hlavnom filipínskom ostrove Luzon o 04:48 h miestneho času (22.48 h SELČ) v hĺbke 112 kilometrov, uviedla USGS. Po prvotných záchvevoch nasledovali o niekoľko minút neskôr otrasy s magnitúdou 5,8 v rovnakej oblasti.

"Kontrolujeme nízko položené oblasti pre prípad cunami," oznámila polícia v provincii Batangas, ktorá leží južne od filipínskeho hlavného mesta Manila a neďaleko epicentra záchvevov. Miestne úrady nevydali žiadne varovanie pred cunami.

"Zemetrasenie nebolo v porovnaní s predchádzajúcimi veľmi silné," podotkli policajné zdroje. Filipínske súostrovie pravidelne zasahujú zemetrasenia vďaka jeho polohe na tichomorskom Ohnivom kruhu, oblúku intenzívnej seizmickej aktivity, ktorý sa tiahne od Japonska cez juhovýchodnú Áziu až po tichomorskú nížinu.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Youtube/Sajid Weather News

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články