Utorok, 3. august 2021. Meniny má Jerguš, zajtra Dominik, Dominika.

KORONAVÍRUS Tisícky ľudí v Grécku protestovali proti plánom na zavedenie povinného očkovania

Protest v Grécku
Protest v Grécku
Zdroj: TASR/AP Photo/Yorgos Karahalis
22.07.2021 06:05

ATÉNY - Tisícky ľudí v stredu protestovali v gréckej metropole Atény i ďalších mestách proti plánom tamojšej vlády zaviesť povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre všetkých zdravotníckych pracovníkov.


Polícia proti demonštrantom nasadila slzotvorný plyn a vodné delá, informovala tlačová agentúra AFP. V predvečer parlamentného hlasovania o vládnom nariadení mali demonštranti transparenty s nápismi "Nie povinnému očkovaniu" či "Sloboda". Protestujúci mávali aj gréckymi vlajkami, objavili sa i pravoslávne kríže a ikony. Polícia uviedla, že v Aténach demonštrovalo zhruba 3000 ľudí. Vodné delo a slzotvorný plyn použila polícia na rozohnanie skupiny približne 120 maskovaných ľudí, ktorí na policajtov hádzali fľaše a iné predmety.

KORONAVÍRUS Tisícky ľudí v
Zdroj: TASR/AP Photo/Yorgos Karahalis

Podľa gréckeho webového portálu Ekathimerini.com došlo pred aténskou univerzitou aj k potýčkam medzi samotnými demonštrantmi. Ďalších 2000 ľudí sa v stredu zišlo na protestoch v druhom najväčšom gréckom meste Solún. Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis minulý týždeň uviedol, že všetci obyvatelia pracujúci v domovoch dôchodcov sa musia do 16. augusta dať zaočkovať, inak budú vedení ako práceneschopní. Vakcinácia zdravotníckych pracovníkov vo verejnom i súkromnom sektore bude v Grécku povinná od 1. septembra.

KORONAVÍRUS Tisícky ľudí v
Zdroj: TASR/AP Photo/Yorgos Karahalis

Grécka vláda chce v súvislosti so šírením koronavírusového variantu delta zaočkovať čo najviac obyvateľov. Z 10,7 milióna obyvateľov Grécka je v súčasnosti viac než 4,6 milióna ľudí plne zaočkovaných. Šírenie vysoko nákazlivého variantu delta však v krajine spôsobuje obavy. Len za uplynulé dva týždne vzrástol v Grécku počet nových prípadov nákazy z 800 na 3000 denne.


Galéria

Protest v Grécku

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články