Utorok, 3. august 2021. Meniny má Jerguš, zajtra Dominik, Dominika.

VIDEO Toto ste ešte asi nevideli: Prekvapenie v Česku! Cyklista (57) vybrzdil na križovatke kamión

Nemuselo sa to skončiť dobre.
Nemuselo sa to skončiť dobre.
Zdroj: MP Ostrava
21.07.2021 21:00

OSTRAVA - Keď si David trúfne na Goliáša! Aj tak by sa dalo opísať to, čo si dovolil cyklista na frekventovanej ceste v Ostrave. Podľa mestskej polície sa cítil byť ohrozený vodičom nákladiaka a rozhodol sa ho dosť nebezpečným manévrom zastaviť. Mal šťastie, že muž za volantom kamióna stihol včas zabrzdiť a nedošlo k ujme na zdraví.


VIDEO Dvojica súložila pred ľuďmi na lavičke v Prahe: Krutá dohra! Priznanie k infekčnej chorobe

Incident sa odohral minulý piatok pred obedom na križovatke ulíc Rudná a Vratimovská v Ostrave.

"Neskôr zistený 57-ročný cyklista, ktorý prichádzal do križovatky v smere od Havířova, sa pri prechádzaní tejto križovatky cítil byť ohrozený vodičom nákladného vozidla značky Scania. Vzniknutú situáciu sa preto rozhodol riešiť. Ešte v križovatke znemožnil neskôr zistenému 35-ročnému vodičovi nákladného vozidla pokračovať v ďalšej jazde. Toho prinútil, aby zastavil svoje vozidlo," opísala udalosť tamojšia mestská polícia, ktorú telefonicky privolal sám cyklista.

VIDEO Toto ste ešte
Zdroj: MP Ostrava

Podľa polície si cyklista zrejme neuvedomil, že zabrzdiť niekoľkotonový kolos je pomerne ťažké. Našťastie však ku stretu s bicyklom, ktorý bránil kamiónu v ceste, nedošlo. Vec bude oznámená príslušnému správnemu orgánu, ktorý sa priebehom kolíznej situácie bude zaoberať.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
VIDEO: MP Ostrava

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články