Nedeľa, 5. december 2021. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš.

Tragický pád lanovky v Taliansku: Bizarný experiment obhajcu! Chce nechať spadnúť aj druhú kabínu

V troskách lanovky zahynulo 14 ľudí.
V troskách lanovky zahynulo 14 ľudí.
Zdroj: SITA/Soccorso Alpino e Speleologico Piemontese via AP
30.06.2021 22:54

RÍM - Po tragickej nehode lanovky so 14 úmrtiami na Lago Maggiore počas turíčnej nedele stále nie je celkom jasné, ako k nej došlo. Prokuratúra má v hľadáčiku majiteľa lanovky, prevádzkového riaditeľa a technického vedúceho - na lanovke bola totiž namontovaná špeciálna vidlica, ktorá zablokovala núdzovú brzdu. Technikov právnik teraz upútal pozornosť neobvyklým nápadom: Chce tiež nechať zrútiť druhú gondolu, aby sa objasnila príčina nehody.


Dráma asi spred piatich týždňov vyvolala veľké zdesenie aj za talianskymi hranicami. Pri pretrhnutí lana lanovky prišlo o život 14 cestujúcich - zrážku prežil iba päťročný chlapec, ťažko zranený. Jedna vec je istá: núdzová brzda bola mechanicky deaktivovaná špeciálnou vidlicou. Traja muži sú podozriví z úmyselného ohrozenia životov.

Hrôzostrašné VIDEO z pádu lanovky v Taliansku: K cieľu im chýbalo pár metrov! Sekundy pred tragédiou

Tragický pád lanovky v
Zdroj: SITA/Italian Vigili del Fuoco Firefighters via AP

Technik si nedokáže vysvetliť pretrhnutie ťažného lana

Obhajoba sa snaží vyvrátiť toto obvinenie a požiadala o bizarný experiment. Právnik Andrea Da Porta chce, aby nechali spadnúť aj druhú prázdnu gondolu, aby sa zistilo, ako k tragédii došlo krátko pred hornou stanicou. Podľa Da Portu technik prechádzal rôznymi kontrolami a zásahmi na gondole znova a znova. „Nedokáže vysvetliť pretrhnutie ťažného lana,“ uviedol právnik.

Tragický pád lanovky v
Zdroj: SITA/Italian Vigili del Fuoco Firefighters via AP


Galéria

V troskách lanovky zahynulo

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/rd

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články