Piatok, 23. apríl 2021. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

Kým u nás pandémia pomaly ustupuje, Turecko prekonalo smutný rekord: Vyše 50-tisíc nových prípadov

Koronavírus v Turecku
Koronavírus v Turecku
Zdroj: SITA/AP Photo/Burhan Ozbilici
08.04.2021 06:55

ISTANBUL - V Turecku pribudlo za posledný deň 54.740 nových potvrdených prípadov nákazy koronavírusom, čo je najviac od začiatku pandémie. Informovala o tom v stredu večer agentúra AFP. Za posledných 24 hodín podľa vládnych údajov pribudlo v spojitosti s koronavírusom aj 276 nových úmrtí.


V krajine od začiatku pandémie zaznamenali viac ako 3,6 milióna prípadov tejto nákazy a takmer 33.000 úmrtí. Turecko pre prudký nárast prípadov infekcií koncom marca opätovne zaviedlo vo väčšine svojich provincií víkendový lockdown a takisto sprísnilo opatrenia počas pôstneho mesiaca ramadán. Medzi tieto provincie patrí i Istanbul a hlavné mesto Ankara.

Ramadán sa v Turecku začína 13. apríla. Prezident Recep Tayyip Erdogan v stredu uviedol, že dúfa, že opatrenia prijaté počas ramadánu pomôžu krajine včas znížiť počet prípadov nákazy pred blížiacim sa začiatkom turistickej sezóny.

Turecko 2. marca umožnilo čiastočné otvorenie škôl, reštaurácie a kaviarne mohli fungovať s využitím maximálne 50 percent svojej kapacity a víkendový nočný zákaz vychádzania bol vtedy vo viacerých mestách uvoľnený. Nárast počtu prípadov turecké zdravotnícke úrady pripisujú nedostatočnému trasovaniu kontaktov, neochote vlády zaviesť opatrenia v primeranom čase i predčasnému uvoľneniu opatrení.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články