°C

Sobota, 27. február 2021. Meniny má Alexander, zajtra Zlatica.

V USA padol tretí najvyšší jackpot: VIDEO Z tejto astronomickej sumy sa vám zatočí hlava

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP/Keith Srakocic
25.01.2021 14:00

DETROIT - Na predmestí Detroitu v americkom štáte Michigan sa predal lotériový lístok, ktorého majiteľ vyhral v lotérii Mega Millions 1,05 miliardy dolárov (cca 0,86 miliardy eur). K výhre, ktorá je treťou najväčšou v americkej histórii, sa však doteraz nikto neprihlásil, oznámili v sobotu podľa agentúry Reuters usporiadatelia lotérie.


Manželia vyhrali astronomický jackpot: To, čo spravili so svojou výhrou, by urobil len málokto

Lístok stál jeho majiteľa dva doláre (cca 1,7 eur). Výherca sa teraz môže rozhodnúť, či prijme celkovú hodnotu výhry v 30-ročných splátkach, z ktorých však bude musieť odviesť 24-percentnú daň, alebo zvolí jednorazovú výplatu vo výške 739 miliónov dolárov (cca 607 miliónov eur), pričom mu nakoniec po odpočítaní daní príde na účet 530 miliónov dolárov (435 miliónov eur).

Obchod, kde bol tiket kúpený.
V USA padol tretí
Zdroj: SITA/Ed Pevos/Ann Arbor News via AP

Jackpot v teraz zavŕšenom kole lotérie rástol od 15. septembra. Piatková výhra pritom prišla len dva dni po tom, čo sa v Marylande predal výherný lístok v konkurenčnej lotérii Powerball, ktorý jeho majiteľovi zaistil výhru v hodnote 731 miliónov dolárov (600 miliónov eur) pred zdanením.

V USA sa doteraz objavili len dva väčšie jackpoty. V januári roku 2016 sa predali tri lístky, ktoré si medzi sebou rozdelili 1,586 miliardy dolárov, jediný lístok potom vyhral 1,537 miliardy dolárov v októbri roku 2018.

Ilustračné foto
V USA padol tretí
Zdroj: SITA/AP/Keith Srakocic

Šanca na víťazstvo v práve uzatvorenej lotérii bola podľa AP extrémne nízka, predstavovala asi 302,5 milióna ku jednej.


Galéria

Ilustračné foto Obchod, kde bol tiket Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: ABC News, Today

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články