°C

Nedeľa, 27. september 2020. Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

VIDEO Ďalší utečenecký tábor v plameňoch: Stany sú v poriadku, primátor je znepokojený

Utečenecký tábor v plameňoch
Utečenecký tábor v plameňoch
Zdroj: SITA/AP Photo/Petros Giannakouris
16.09.2020 06:15

ATÉNY - V blízkosti utečeneckého tábora na gréckom ostrove Samos vypukol v utorok večer požiar, informovala agentúra DPA.


Primátor mesta Samos spresnil, že horieť začalo pri registračnom centre. Dodal, že stany v tábore požiar nezachvátil. Napriek tomu uviedol, že je znepokojený. Minulý týždeň totiž požiar zničil utečeneckých tábor na ostrove Lesbos. Ubytované tam boli tisíce žiadateľov o azyl, ktorí sa po požiari ocitli bez strechy nad hlavou.

Agentúra DPA v utorok informovala, že v súvislosti s požiarom v tomto tábore grécka polícia zatkla päť osôb podozrivých z jeho úmyselného podpálenia. Po ďalšom podozrivom sa pátra, uviedol pre televíziu ERT minister civilnej obrany Michalis Chrisochoidis. Podľa policajných zdrojov ide o päť afganských štátnych príslušníkov, ktorých žiadosti o azyl boli zamietnuté.

Grécke médiá informovali, že dvaja z piatich podozrivých neboli zatknutí na Lesbose, ale na pevnine v severnom Grécku. Uvádza sa o nich tiež, že ide o maloletých, ktorí po požiari v tábore Moria previezli z ostrova na pevninu a ktorých by mali umiestniť do iného členského štátu EÚ. Nemecká vláda v utorok oznámila, že okrem 150 maloletých bez sprievodu z vyhoreného utečeneckého tábora Moria na gréckom ostrove Lesbos, prijme z Grécka aj viac ako 1500 ďalších migrantov. Francúzsko súhlasilo s prijatím 150 maloletých z tábora Moria, zatiaľ čo ostatné členské štáty EÚ si medzi sebou rozdelia ďalších 100 maloletých migrantov bez sprievodu.

Polícia zadržala trinásť ľudí 

Trinásť osôb zadržali v súvislosti s požiarom, ktorý vypukol v utorok večer na gréckom ostrove Samos v blízkosti utečeneckého tábora Vathy. Informovala o tom v stredu miestna polícia, píše agentúra AFP. "Vyšetrujeme možnú účasť týchto podozrivých na incidente," povedal pre AFP zdroj z polície. Národnosť podozrivých osôb však spresniť odmietol.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články