Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

KORONAVÍRUS Počet prípadov infekcie v Kolumbii prekročil pol milióna

Vojak, ktorý má ochrannú masku, kráča na Bolivarovom námestí v Bogote v Kolumbii
Vojak, ktorý má ochrannú masku, kráča na Bolivarovom námestí v Bogote v Kolumbii
Zdroj: SITA/ AP
20.08.2020 07:39

BOGOTA - Počet prípadov koronavírusového ochorenia COVID-19 v Kolumbii prekročil číslo 500.000, pričom ľudí, ktorí mu podľahli, je už takmer 16.000. Informovala o tom v noci na štvrtok tlačová agentúra Reuters, ktorá pripomína, že Kolumbia sa blíži ku koncu päťmesačného obdobia obmedzenia pohybu obyvateľstva.


Kolumbia má 502.178 potvrdených prípadov nákazy a eviduje 15.979 súvisiacich úmrtí, aktívnych prípadov je 158.893, oznámilo tamojšie ministerstvo zdravotníctva. Prezident Iván Duque vyhlásil celoštátne obmedzenie pohybu obyvateľstva - takzvaný lockdown - koncom marca.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Väčšina podnikov v tejto andskej krajine sa postupne otvára alebo funguje na báze doručovacích služieb. Lockdown bude v platnosti do konca augusta. Prísnejšie reštrikcie platia v niektorých častiach metropoly Bogota, kde je vyšší počet infekcií.

Jednotky intenzívnej starostlivosti sú v Bogote podľa miestnych úradov vyťažené na približne 82 percent. V hlavnom meste zaznamenali viac než tretinu všetkých prípadov nákazy v Kolumbii.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články