Piatok, 14. máj 2021. Meniny má Bonifác, zajtra Žofia.

Zdeňka (54), ktorý sa má na svedomí 11 mŕtvych v Bohumíne, obvinili z vraždy: Prvé slová z väzby!

Tragický požiar v českom Bohumíne
Tragický požiar v českom Bohumíne
Zdroj: Facebook/Týdeník Policie
10.08.2020 15:05

PRAHA - Česká polícia obvinila v pondelok z vraždy muža, ktorý v sobotu v meste Bohumín údajne zapálil panelový dom, pri ktorom prišlo o život 11 ľudí vrátane troch detí. Informovala o tom webová stránka televízie Nova. Ten uviedol, že nechcel nikomu ublížiť, ale išlo o určitý druh vyhrážania.


Polícia zadržala 54-ročného Zdeňka K. krátko po zapálení domu. Podľa svedkov sa muž policajtom k činu pokojným hlasom priznal. Medzi obeťami podozrivého sú aj jeho rodinní príslušníci. Dôvodom zapálenia domu bol údajne partnerský spor. Ak sa jeho vina pred súdom potvrdí, hrozí mu doživotie.

Tragický požiar v Bohumíne
Zdroj: HZS MSK

Vraj nechcel ubližovať

"(Zdeněk K.) bol obvinený z obzvlášť závažného zločinu vraždy a z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia, za čo mu hrozí 20 rokov až výnimočný trest," povedal pre TV Nova štátny zástupca (prokurátor) Michal Król. „Čo sa týka jeho postoja, tak ešte v postavení podozrivej osoby uviedol, že išlo o akýsi akt vyhrážky. Tvrdil, že nechcel nikomu ublížiť. Druhá vec je, či hovorí pravdu,“ dodal Król pre portál novinky.cz. Król má teraz rozhodnúť o tom, či podá žiadosť o vzatie podozrivého muža do väzby.

Podozrivý Zdeněk K.
Zdeněk K.
Zdroj: extra.cz

Štyria ľudia sa stále nachádzajú v nemocnici, dvaja z nich sú vo veľmi vážnom stave. Panelový dom v Bohumíne v Moravskosliezskom kraji začal horieť v sobotu podvečer. Oheň sa rozšíril veľmi rýchlo a zasiahol celú budovu. Vnútri domu zahynulo šesť ľudí. Päť ľudí sa pokúsilo zachrániť skokom z okna, avšak nikto z nich 30-metrový pád neprežil.


Galéria

Tragický požiar v českom Tragický požiar v Bohumíne Podozrivý Zdeněk K.

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články