°C

Streda, 1. apríl 2020. Meniny má Hugo, zajtra Zita.

KORONAVÍRUS Vo Francúzsku zomreli ďalší dvaja lekári nakazení koronavírusom

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Wang Yuguo/Xinhua via AP
23.03.2020 15:15

PARÍŽ - Ďalší dvaja lekári vo Francúzsku podľahli nákaze novým koronavírusom. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na francúzske úrady. Na chorobu COVID-19 zomrel 66-ročný gynekológ z mesta Mulhouse ležiaceho na východe Francúzska v blízkosti hraníc so Švajčiarskom a Nemeckom. Podľa médií sa nakazil od svojej pacientky.


Ďalšou obeťou je 60-ročný všeobecný lekár z nemocnice v meste Saint-Avold v blízkosti mesta Metz, ktoré leží tiež pri nemeckých hraniciach. Obaja lekári zomreli v nedeľu, keď úrady oznámili aj úmrtie vôbec prvého zdravotníka, 67-ročného lekára z departementu Oise, ktorý je veľmi vážne postihnutý epidémiou nového koronavírusu.

Odborníci v oblasti zdravotníctva varujú, že mnoho francúzskych nemocníc má problém zvládať nápor ľudí nakazených novým koronavírusom, a to aj napriek tomu, že armáda stavia poľné nemocnice, aby takto zdravotníctvu pomohla riešiť problém s nedostatkom lôžok.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Francúzsko má aj nedostatok pľúcnych ventilácií pre vážne chorých pacientov, nie sú ani rúška, respirátory a iné ochranné pomôcky pre zdravotníckych pracovníkov. Ako v pondelok informovali francúzske médiá, len univerzitný nemocničný trust Assistance publique – Hôpitaux de Paris (APHP), ktorý združuje 39 nemocníc v Paríži, hlási 490 nakazených zdravotníkov, pričom traja sú na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Podľa údajov z nedele chorobe COVID-19, ktorú vyvoláva koronavírus SARS-CoV-2, vo Francúzsku podľahlo doteraz 674 ľudí. Pozitívne testovaných na koronavírus je vo Francúzsku viac ako 16.000 ľudí.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články