°C

Štvrtok, 2. apríl 2020. Meniny má Zita, zajtra Richard.

Hladina vody v rieke Seina v Paríži stúpla: Uzavreli nábrežia i tunel

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Thibault Camus
07.03.2020 17:55

PARÍŽ - V dôsledku výdatných dažďov stúpla hladina vody v rieke Seina v Paríži. Parížska radnica na svojej stránke na sociálnej sieti Twitter napísala, že nateraz záplavy nehrozia, príslušné úrady však situáciu monitorujú a sú pripravené zasiahnuť.


Podľa portálu France Bleu radnica v Paríži vyčlenila telocvične v 13. a 15. obvode, aby tam ubytovala ľudí bez domova, ktorí doteraz žili na člne ukotvenom na Seine. Okrem toho dala v okolí Seiny rozmiestniť oznamy, v ktorých iných bezdomovcov upozorňuje na možnú povodeň.

Podľa informácií spravodajského portálu Actu.fr nižšie položené promenády na ľavom brehu Seiny sú zaplavené a pre verejnosť uzavreté od stredy. Radnica najnovšie uzavrela aj cestný tunel Tuileries, ako aj umelo vytvorený ostrov Ile aux Cygnes. Očakáva sa, že Seina v Paríži bude kulminovať v nedeľu s hladinou na úrovni 4,5 metra.

Ak hladina Seiny dosiahne túto hranicu, radnica bude monitorovať kolektory pod podzemnými parkoviskami v budovách pozdĺž toku Seiny, aby sa uistila, že im nehrozí zaplavenie. Zabezpečí tiež včasné varovanie a ochranu pre ľudí žijúcich v oblasti Boulonského lesa. Počas povodne v roku 2016 hladina Seiny kulminovala s hladinou vo výške 6,10 metra. V januári 2018 sa hladina vody v Seine zvýšila na 5,88 metra a počas povodne v januári 1910 dokonca na 8,62 metra.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články