°C

Utorok, 31. marec 2020. Meniny má Benjamín, zajtra Hugo.

FOTO Parížsku stanicu Gare de Lyon evakuovali: V jej blízkosti vypukol požiar

Parížsku stanicu Gare de Lyon evakuovali v súvislosti s požiarom
Parížsku stanicu Gare de Lyon evakuovali v súvislosti s požiarom
Zdroj: SITA/AP Photo/Francois Mori
28.02.2020 19:35

PARÍŽ - Jednu z najrušnejších železničných staníc v Paríži Gare de Lyon museli v piatok večer evakuovať. Dôvodom bol požiar, ktorý vypukol v jej blízkosti, informovala agentúra AFP.


"Vyhnite sa okoliu (stanice) a umožnite prácu zásahovým zložkám," uviedla na Twitteri parížska polícia. Budovu stanice uzavreli a začali z nej evakuovať ľudí.

Parížsku stanicu Gare de
Zdroj: SITA/AP Photo/Francois Mori

Plamene okrem iného zachvátili niekoľko áut neďaleko stanice Gare de Lyon (Lyonské nádražie), z ktorej premávajú vlaky prevažne na juh Francúzska. Požiar vypukol v čase, keď sa v blízkosti stanice konali demonštrácie, píše agentúra DPA.

Parížsku stanicu Gare de
Zdroj: SITA/AP Photo/Francois Mori

Za všetkým má byť zakázaný koncert

V blízkosti železničnej stanice Gare de Lyon v Paríži vypukol v piatok mohutný požiar. Išlo o dôsledok násilností, ktoré vypukli počas úradmi zakázaného protestu proti koncertu konžského umelca Fallyho Ipupu. Podľa webových stránok miestnych médií požiar bol spôsobený zámerne, pričom podpálené boli autá, skútre a odpadkové koše. Nad danou lokalitou sa vznášal oblak hustého čierneho dymu. Parížska prefektúra podvečer informovala, že privolaným hasičom sa požiar podarilo uhasiť, aj keď niekoľko chuligánov sa im v tom snažilo zabrániť.

Podľa francúzskych médií došlo aj k výpadkom v premávke vlakov železničnej spoločnosti SNCF a k prerušeniu prepravy na troch linkách metra premávajúcich touto časťou mesta. Prerušená bola aj preprava cestujúcich na linke D zrýchlených prímestských vlakov triedy RER. Obnovenie dopravy sa očakáva okolo 20.00 h SEČ. Fally Ipupa je v Konžskej demokratickej republike obdivovaným spevákom, je však súčasne terčom útokov odporcov režimu prezidenta Félixa Tshisekediho. Vo Francúzsku nevystupoval viac ako desať rokov pre vyhrážky zo strany Tshisekediho oponentov. 

Parížsku stanicu Gare de
Zdroj: SITA/AP Photo/Francois Mori

Aj v roku 2017 z tohto dôvodu zrušili koncert v parížskej koncertnej sieni La Cigale. Aktivisti z konžskej diaspóry žijúci vo Francúzsku pravidelne demonštrujú proti konžským umelcom, ktorí vystupujú vo Francúzsku alebo v Belgicku a ktorých obviňujú zo sympatií k exprezidentovi Josephovi Kabilovi a jeho nástupcovi Félixovi Tshisekedimu.

Ipupovo vystúpenie sa bude konať v piatok večer v hale AccordHôtels Arena v parížskej oblasti Bercy. Polícia ho zatiaľ nezrušila, fanúšikovia na sociálnych sieťach však informovali o prísnych bezpečnostných opatreniach, keď do sály nevpúšťajú nikoho s batohom.


Galéria

Parížsku stanicu Gare de Parížsku stanicu Gare de Parížsku stanicu Gare de Parížsku stanicu Gare de

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články