°C

Nedeľa, 12. júl 2020. Meniny má Nina, zajtra Margita.

Pápež sa pomaly vracia do svojho tempa: Po zdravotných problémoch absolvoval časť programu

Pápež František bol chorý už počas omše na Popolcovú stredu
Pápež František bol chorý už počas omše na Popolcovú stredu
Zdroj: SITA/AP Photo/Gregorio Borgia
29.02.2020 15:20

VATIKÁN - Pápež František, ktorý z dôvodu miernej zdravotnej indispozície zrušil väčšinu svojho štvrtkového a piatkového programu, v sobotu absolvoval štyri individuálne audiencie s cirkevnými predstaviteľmi, informovala agentúra Reuters. Tri skupinové audiencie naplánované na sobotu pápež zrušil.


Pápež v sobotu ráno slúžil tradičnú rannú svätú omšu v kaplnke Domu sv. Marty, kde František žije. Individuálne audiencie boli podľa Reuters presunuté do pápežovej rezidencie. Pôvodne sa mali konať v Apoštolskom paláci.

Vatikán pápežove zdravotné problémy bližšie nešpecifikoval. Hovorca Svätej stolice Matteo Bruni však v piatok poprel špekulácie o tom, že mohli byť vážnejšieho charakteru. Pápež, pochádzajúci z Argentíny, sa vo všeobecnosti teší dobrému zdraviu, i keď v mladosti mu pre chorobu dýchacích ciest odstránili časť pľúc.

Trápi ho však ischias, kvôli ktorému sa mu ťažšie chodí. V programe pápeža na najbližšie dni figuruje 1. marca presun do talianskeho mesta Ariccio, kam sa aj s ďalšími kňazmi Rímskej kúrie utiahne na duchovné cvičenia.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články