°C

Streda, 21. október 2020. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Pápež František ruší svoj program: Svätý Otec je chorý a indisponovaný!

Pápež František bol chorý už počas omše na Popolcovú stredu
Pápež František bol chorý už počas omše na Popolcovú stredu
Zdroj: SITA/AP Photo/Gregorio Borgia
27.02.2020 13:40

VATIKÁN - Pápež František sa necíti zdravotne v poriadku a nezúčastní sa na plánovanej štvrtkovej omši s rímskymi kňazmi. S odvolaním sa na oficiálne vyhlásenie Vatikánu o tom informovala agentúra AP.


Podľa Vatikánu je 83-ročný pápež "miestne indisponovaný" a vo svojej ďalšej plánovanej práci bude vo štvrtok pokračovať. František však "uprednostní ostať v blízkosti Santa Marta", vatikánskeho hotela, v ktorom žije.

Pápež František bol chorý
Zdroj: SITA/AP Photo/Gregorio Borgia

Tlačové vyhlásenie sa k pápežovmu zdravotnému stavu bližšie nevyjadruje, počas omše na Popolcovú stredu ho však videli kašľať a smrkať, dodala AP. Správa o pápežovej chorobe sa objavila v čase rozširujúceho sa koronavírusu v severnom Taliansku, ktorý sa tam potvrdil u viac ako 400 ľudí. Tri prípady tiež zaznamenali v Ríme.

Pápež František bol chorý
Zdroj: SITA/AP Photo/Gregorio Borgia

Pápež však napriek tomu nezrušil pravidelnú audienciu na Popolcovú stredu a na Námestí sv. Petra v Ríme sa zdravil s veriacimi, bozkával s deťmi a viedol omšu. František mal vo štvrtok podľa plánu cez mesto cestovať do Baziliky sv. Jána v Lateráne, aby sa stretol s rímskymi klerikmi a na začiatku pôstu s nimi slávil kajúcnu omšu. Argentínsky pápež sa vo všeobecnosti teší dobrému zdraviu.


Galéria

Pápež František bol chorý Pápež František bol chorý Pápež František bol chorý

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články