°C

Pondelok, 24. február 2020. Meniny má Matej, zajtra Frederik, Frederika.

Šéf iránskej diplomacie vidí veci pozitívne: Dialóg so štátmi Perzského zálivu vítame

Džavád Zaríf
Džavád Zaríf
Zdroj: SITA/AP Photo/Manish Swarup
23.01.2020 11:02

TEHERÁN - Irán víta dialóg so svojimi susedmi v oblasti Perzského zálivu. Na Twitteri to vo štvrtok deklaroval iránsky minister zahraničných vecí Džavád Zaríf. Informovala o tom agentúra Reuters s tým, že sa tak deje v čase zvýšeného napätia v regióne.


"Irán je naďalej otvorený dialógu so svojimi susedmi a oznamujeme našu pripravenosť podieľať sa na akejkoľvek súvisiacej činnosti, ktorá je v záujme regiónu," tvítoval Zaríf v arabčine. Zarífov rezort v pondelok oznámil, že šéf diplomacie islamskej republiky sa nezúčastní na tohtotýždňovom zasadnutí Svetového ekonomického fóra (WEF) v Davose. Dôvodom je podľa Teheránu zmena programu zo strany organizátorov.

Neúčasť Zarífa na prestížnom stretnutí vo švajčiarskych Alpách oznámil jeho rezort v čase zvýšeného napätia medzi Iránom a Spojenými štátmi po zabití vysokopostaveného iránskeho generála americkým dronom v Iraku a sporov s európskymi partnermi v súvislosti s odklonom Iránu od jadrových záväzkov. Situácia otriasa stabilitou v regiónoch Blízkeho východu a Perzského zálivu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články