°C

Streda, 29. január 2020. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Výpary farieb ich takmer otrávili: Utečenci sa tajne doviezli do Viedne v kamióne so slovenskou EČV

Zdroj: TASR/AP Photo/Christian Bruna
14.12.2019 14:00

VIEDEŇ - Afganskí utečenci prekonali vnútri návesu medzi plechovkami so syntetickými farbami zo Srbska dlhú cestu. Keď vodič kamióna, nič netušiac o svojom náklade, zastal vo Viedni, z kamióna vyskákalo šesť migrantov. Vodiča po vypočutí zatkla polícia.


Vo štvrtok okolo 13.00 hod. vyskočili šiesti muži z návesu kamióna, ktorý práve zastal vo viedenskom areáli spoločnosti na likvidáciu odpadu Simmering (EBS). Afganci boli skrytí medzi plechovkami so syntetickými farbami, ktoré vodič údajne naložil v Srbsku. Šofér bol zatknutý, informovala polícia.

Výpary farieb ich takmer

Afgancov, ktorí si všetci šiesti podali žiadosti o azyl, odviezli do nemocnice Otta Wagnera, informoval hovorca polície Harald Sörös. Migranti boli mierne podchladení. „Dlhý čas nemali prístup k pitnej vode a vdychovali výpary z farieb. Neboli však v priamom ohrození života,“ uviedol hovorca viedenskej záchrannej služby. Čo je najzaujímavejšie, kamión má slovenské evidenčné číslo vozidla a vodič tvrdí, že na ceste zo Srbska do Viedne absolvoval niekoľko prestávok, ale o migrantoch nič nevie.

Prípad je v štádiu vyšetrovania.

 


Galéria

Pri nehode sa zrazili

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nit

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články