°C

Sobota, 19. september 2020. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Turistka sa stratila v austrálskom buši: VIDEO Zázrak po dňoch strachu, TOTO ju zachránilo!

Zdroj: FB/South Australia Police
17.10.2019 18:00

BRATISLAVA/SYDNEY - Austrálske úrady zachránili ženu, ktorá sa na tri dni stratila v austrálskej buši, vďaka bezpečnostnej kamere, ktorá zazanamenala jej volanie o pomoc. Deborah Pilgrimová (55) sa stratila v nedeľu v štáte Južná Austrália po tom, čo sa oddelila od skupiny, s ktorou táborila. Počas svojho putovania sa dostala na prázdny pozemok, kde podľa polície do zeme vyryla SOS. Majiteľ pozemku, ktorý žije na inom mieste 70 kilometrov ďaleko, si volanie o pomoc všimol a následne upozornil políciu. Stratenú turistku našli zdravú v utorok v noci pri meste Sedan.


Tragédia vo Veľkej Fatre: FOTO Slovák sa nevrátil z túry, jeho kamarát sa o pár hodín dozvedel zdrvujúcu správu

Polícia informovala, že majiteľ pozemku Neil Marriot si z času na čas kontroloval záznamy z kamier na jeho pozemku po tom, čo sa dozvedel, že po Pilgrimovej pátrajú úrady.

Turistka sa stratila v
Zdroj: FB/South Australia Police

"Na zemi bolo napísané SOS, čo tam deň predtým nebolo. Spojil som si dve a dve a zavolal políciu," povedal pre verejnoprávneho vysielateľa Australian Broadcasting Corporation. Ako tiež dodal, kamery si na svoj pozemok nainštaloval len nedávno po sérií vlámaní.

Turistka sa stratila v
Zdroj: FB/South Australia Police

Ako uvádza spravodajský portál BBC, Pilgrim pred jej nájdením úrady hľadali na zemi aj zo vzduchu. Po Marriotovom telefonáte polícia obnovila pátranie v oblasti okolo pozemku. O niekoľko hodín Pilgrim našli na susednom pozemku, kde natrafila na pitnú vodu.

Z preventívnych dôvodov Austrálčanku odviezli do nemocnice. "Je fantastické, že komunita bola schopná využiť krásy technológie na nájdenie Deborah," vyjadril sa policajný superintendent James Blandford.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: SITA
VIDEO: YouTube/7 NEWS Australia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články