Zúfalý boj hasičov s lesným požiarom v Austrálii: Nečakaný pád vrtuľníka počas hasenia | Topky.sk

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

Zúfalý boj hasičov s lesným požiarom v Austrálii: Nečakaný pád vrtuľníka počas hasenia

Austráliu zasiahli opäť lesné požiare
Austráliu zasiahli opäť lesné požiare
Zdroj: twitter.com/princess
13.11.2019 07:00

SYDNEY - K leteckej nehode došlo v stredu v austrálskom štáte Queensland, kde sa pri hasení lesného požiaru zrútil vrtuľník. Informovala o tom agentúra AFP.


Televízia BBC uviedla, že pilot vrtuľníka utrpel pri havárii len drobné poranenia. "Vieme o tom, že pri hasení požiaru zo vzduchu sa pri (obci) Pechey zrútila helikoptéra," uviedol pre AFP predstaviteľ hasičského a záchranného zboru v Qeenslande s tým, že okolnosti nehody sa vyšetrujú. V austrálskych štátoch Nový Južný Wales (NSW) a Queensland horí približne 130 požiarov, z ktorých najmenej polovica nie je pod kontrolou.

Niektoré z požiarov sa podľa BBC začínajú približovať k okrajovým štvrtiam mesta Sydney, ktoré je metropolou Nového Južného Walesu, kde bol v pondelok po prvý raz od roku 2013 vyhlásený stav núdze.

Mnoho požiarov horí od októbra, čo je podľa Paula Reada, odborníka z Monash University, oveľa skôr ako obvykle a situácia sa bude s blížiacim sa letom zhoršovať. V Austrálii trvá leto od decembra do februára, od marca do mája je jeseň, od júna do augusta je zima a od septembra do novembra je jar.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články