Pápež František prijal na súkromnej audiencii Donalda Tuska: Hovorili spolu o budúcnosti Európy | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Pápež František prijal na súkromnej audiencii Donalda Tuska: Hovorili spolu o budúcnosti Európy

Pápež František a predseda Európskej rady Donald Tusk si vymieňajú dary počas audiencie vo Vatikáne
Pápež František a predseda Európskej rady Donald Tusk si vymieňajú dary počas audiencie vo Vatikáne
Zdroj: TASR/Ettore Ferrari/Pool Photo via AP
05.10.2019 18:55

VATIKÁN - Pápež František v sobotu prijal na súkromnej audiencii odchádzajúceho predsedu Európskej rady Donalda Tuska. Ten sa následne stretol s vatikánskym štátnym sekretárom Pietrom Parolinim, informoval Vatikánsky rozhlas s odvolaním sa na obvyklé stručné vyhlásenie Svätej stolice.


Témou "srdečných" rozhovorov boli dobré dvojstranné vzťahy a príspevok katolíckej cirkvi k budovaniu solidárnejšej a mierovejšej Európy, ktorá rešpektuje identitu svojich národov. Rozhovory sa venovali aj niektorým medzinárodným a regionálnym otázkam, pričom ich ústredným bodom bolo "budúce usporiadanie" Európskej únie a otázka migrácie. Donalda Tuska sprevádzala vo Vatikáne aj jeho manželka Malgorzata, ich deti a ďalší rodinní príslušníci. Súkromná audiencia trvala podľa prítomných novinárov približne 20 minút, uviedla agentúra APA.

Tusk priniesol pápežovi darček — sadenicu duba ako "symbolu sily". Svätý otec daroval Tuskovi bronzovú sochu holubice mieru, niektoré svoje spisy a dokument s názvom Bratstvo všetkých ľudí, ktorý podpísal vo februári v Abú Zabí s Ahmadom Muhammadom Tajjibom, veľkým imámom káhirskej mešity al-Azhar. Tusk sa stretol s pápežom vo funkcii predsedu Rady EÚ už v roku 2016. Dva roky predtým bol vo Vatikáne ako predseda poľskej vlády.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články