Nový fenomén na sociálnych sieťach: Prečo ľudia komentujú smrť Karla Gotta písmenom F? | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Nový fenomén na sociálnych sieťach: Prečo ľudia komentujú smrť Karla Gotta písmenom F?

Zdroj: Instagram K.G.
04.10.2019 19:00

PRAHA – Príspevky na sociálnych sieťach o zosnulom Maestrovi Karlovi Gottovi majú jedno spoločné: v mnohých komentároch je použité písmeno F. Na prvý pohľad to môže pôsobiť zvláštne, ale nejde o nič neúctivé. Je to skratka pochádzajúca z počítačovej hry. Viete, čo znamená?


Vdova po Gottovi († 80) konečne prehovorila: Detaily poslednej rozlúčky s Maestrom!

Možno ste si to už tiež všimli. Okrem vyjadrenia sústrasti či klasického R. I. P. (latinský epitaf Requiescat in pace – „Nech odpočíva v pokoji“) sa na sociálnych sieťach v súvislosti s úmrtím Karla Gotta objavil ďalší fenomén. Ľudia komentujú správy o jeho úmrtí a jeho fotografie i piesne na YouTube písmenom „F“. Ide o vyjadrenie sústrasti z videohry z roku 2014.

Nový fenomén na sociálnych
Zdroj: FB/K. G.

Počítačová hra Call of Duty: Advanced Warfare obsahuje scénu z pohrebu vojaka, v ktorej môžete zosnulému spolubojovníkovi vzdať úctu. Hra vás k tomu vyzýva práve stisnutím klávesy „F“. Tento fenomén sa rozšíril medzi hráčmi počítačových hier a zakrátko sa stal i virálnym trendom na sociálnych sieťach. Ak sa vám teda tri známe písmená R. I. P. zdajú priveľmi dlhé alebo zastarané, môžete vzdať úctu jednoducho, jediným písmenom „F“.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nit ZDROJ: iDnes.cz

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články