°C

Utorok, 2. jún 2020. Meniny má Xénia, zajtra Karolína.

Polícia v Bruseli v akcii: Pred Európskou komisiou sa chcel upáliť muž

Muž sa pokúsil upáliť pred budovou Európskej komisie v Bruseli.
Muž sa pokúsil upáliť pred budovou Európskej komisie v Bruseli.
Zdroj: TASR/Francisco Seco
02.10.2019 17:00

BRUSEL - Muž, ktorého polícia označila za Chorváta, sa v stredu ráno pokúsil upáliť pred budovou Európskej komisie v Bruseli. Jeho pokus zmarila polícia, uviedla tlačová agentúra Belga. Podľa vyjadrenia polície ide o muža z Chorvátska, ktorý chcel svojím činom upozorniť francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona na svoje rodinné problémy.


K incidentu došlo v deň, keď sa v Bruseli nekoná žiadne stretnutie európskych politikov. Najbližší summit Európskej únie, na ktorom sa zúčastňujú premiéri alebo prezidenti členských krajín, je naplánovaný na 17. a 18. októbra. Počas summitov je okolo budovy Európskej rady vytvorený široký bezpečnostný koridor a do blízkosti budovy majú prístup iba akreditované osoby.

Podľa agentúry Belga došlo k udalosti na pešej zóne pred budovou Berlaymont, sídle exekutívy EÚ, keď sa neznámy muž polial benzínom z nádrže a začal čosi kričať. Krátko na to ho ochranka poliala vodou a privolaná policajná hliadka mu nasadila putá a odviezla sanitkou do nemocnice na vyšetrenie. Počas incidentu nedošlo k žiadnym zraneniam či škodám.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články