°C

Nedeľa, 9. august 2020. Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec.

Horor v Pardubiciach, muž sa podpálil: Vystrašení okoloidúci, naháňal deti a hlásal o bohu

Muž sa pokúsil o samovraždu na verejnosti.
Muž sa pokúsil o samovraždu na verejnosti.
Zdroj: Twitter: @HZS_Pardubice
05.11.2019 11:59

PARDUBICE - Dosiaľ neznámy muž sa v pondelok večer pokúsil spáchať samovraždu upálením pred divadlom v českom meste Pardubice. Muža sa podarilo uhasiť, popáleniny má však na 60 percentách tela, informoval portál Novinky.cz.


Horiaceho muža si pred divadlom na námestí Republiky všimli okoloidúci, ktorí okamžite zareagovali, uhasili ho a privolali záchrannú službu i hasičov. Jeden zo svedkov incidentu televízii TV Prima povedal, že horiaci muž naháňal deti, ktoré s rodičmi vychádzali z divadla a kričal "niečo o bohu".

Privolaná záchranná služba vyhodnotila pri prevoze sanitkou stav popáleného muža ako veľmi vážny. Z pardubickej nemocnice ho tak okamžite vrtuľníkom previezli do popáleninového centra na pražských Vinohradoch, informoval denník Právo. Muž má popáleniny na 60 percentách tela a lekári ho uviedli do umelého spánku. Hovorca pardubickej polície Jiří Tesař uviedol, že dosiaľ nie je známa totožnosť muža ani motív jeho činu. Pardubickí hasiči na Twitteri informovali, že muž bol uhasený ešte pred ich príchodom.


Galéria

Muž sa pokúsil o Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články