Utiekli z pekla! Cestovka im poskytla taký byt, že minuli 600 libier, aby v ňom nemuseli bývať! | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Utiekli z pekla! Cestovka im poskytla taký byt, že minuli 600 libier, aby v ňom nemuseli bývať!

Zdroj: FB/CH. B.
06.09.2019 20:00

KOS – Tešili sa na vytúženú dovolenku v slnečnom Grécku. Trojhviezdičkový apartmán Harriet's Apartments v Kardamene, kde mali byť ubytovaní, vyzeral v katalógu jednoducho, ale lákavo. To však cornwallský pár s dcérkou Tianou (7) netušil, do čoho ide.


Utiekli z pekla! Cestovka
Zdroj: FB/CH. B.

Priamo do pekla! V brožúrke videli jednoduché, ale čisté a dobre udržiavané ubytovanie. Fotografie Chloe Blewittovej a Johna Myersa však ukazujú dolámané postele, špinavé WC, netesniace umývadlo, rýchlovarnú kanvicu na vrchu elektrickej varnej dosky a odkryté elektrické rozvody v apartmáne.

Utiekli z pekla! Cestovka
Zdroj: FB/CH. B.

Zhodli sa, že toto ubytovanie je zlý vtip. Rodina z Redruth v Cornwalle zaplatila za dvojtýždňový pobyt s vlastným stravovaním 1 500 eur, no po deviatich nociach z apartmánu ušla. Namiesto užívania si vyprázdnili vrecká, aby mohli zostávajúcich päť nocí stráviť v inom apartmáne.

Utiekli z pekla! Cestovka
Zdroj: FB/CH. B.

Chloe (35) uverejnila na sociálnych médiách titulok: „Nijaký TUI úsmev nad týmto ubytovaním! (Cestovka TUI má v logu úsmevček, pozn. red.). “Zlý vtip!” Spolu s Johnom (46) tiež uviedli, že boli „chorí z toho, ako ich ignorovali“ i napriek ich sťažnostiam. Apartmány Harriet's Apartments sú na portáli TripAdvisor hodnotené štyrmi z piatich hviezdičiek. Cestovka TUI ich na svojej stránke označuje ako „malé a priateľské“ a ako „rodinné ubytovanie s charakterom“. 

Utiekli z pekla! Cestovka
Zdroj: FB/CH. B.
Fotografie Chloe však ukazujú posteľ, v ktorej chýbali viaceré drevené lamely, dve veľké praskliny v sklenených dverách, rozpadajúce sa omietky, požiarny hlásič bez krytu a odkryté káble oblepené čiernou páskou.

Utiekli z pekla! Cestovka
Zdroj: FB/CH. B.

„V piatok 23. augusta sme sa rozhodli zaplatiť 700 eur za presun do iného hotela. Môj partner posielal e-maily a telefonoval, keď sme boli  v byte, ale stále sme nedostali uspokojivú odpoveď. Linka starostlivosti o zákazníka je call centrum, ktoré reaguje odpoveďou “Systém je momentálne nefunkčný.“

Utiekli z pekla! Cestovka
Zdroj: FB/CH. B.
Užívateľ Mandie_73_Heathfield ohodnotil minulý mesiac apartmány a napísal: „Naša izba bola príjemným prekvapením, pretože šlo iba o dvojhviezdičkovú nehnuteľnosť, o ktorej sme si neboli istí, čo môžeme očakávať. Celkovo sme sa mali skvelo, ďakujem, Georgeovi a jeho rodine, že sme sa cítili tak dobre!" 59elaine13 komentovala: „Mali sme sa skvele, Harriet´s Apartments odporúčame a vrátime sa sem.“
Utiekli z pekla! Cestovka
Zdroj: FB/CH. B.

Hovorca Tui uviedol: „Je nám ľúto, že dovolenka pani Blewittovej nesplnila jej očakávania. Je zrejmé, že sme nedosiahli vysoké štandardy, ktoré sme si stanovili. Keď boli problémy nastolené priamo, naša zástupkyňa bola poruke, aby poskytla podporu a ponúkli sme zákazníkom miestnosť s výhľadom na bazén ako gesto dobrej vôle. Pani Blewittová sa teraz vrátila zo svojej dovolenky, ale budeme v priamom kontakte, aby sme mohli ďalej diskutovať.“ Apartmány Harriet's Apartments boli tiež kontaktované, ale doteraz sa k pripomienkam nevyjadrili.

Utiekli z pekla! Cestovka
Zdroj: FB/CH. B.


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nit

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články