Opozícia a venezuelská vláda začali nové kolo rozhovorov pod záštitou Nórska | Topky.sk

Pondelok, 21. október 2019. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Opozícia a venezuelská vláda začali nové kolo rozhovorov pod záštitou Nórska

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Ariana Cubillos
31.07.2019 22:05

BOGOTA - Venezuelská opozícia a vláda začali nové kolo rozhovorov sprostredkovaných Nórskom. Informoval o tom v stredu Stalin González, druhý podpredseda opozíciou ovládaného Národného zhromaždenia.


"Trváme na hľadaní ústavného riešenia, ktoré ukončí utrpenie Venezuelčanov. Náš ľud potrebuje definitívne výsledky, aby sa dostal z krízy, v ktorej sa nachádzame," napísal González podľa agentúry DPA na Twitteri. Zároveň sa poďakoval Nórsku "za jeho podporu v uľahčovaní tohto procesu".

Nórsko pred dvoma týždňami uviedlo, že venezuelská vláda a opozícia sa budú snažiť, aby čo najskôr našli riešenie krízy vo Venezuele, pričom obe strany vyzvalo, aby boli vo svojich vyjadreniach opatrné. Ako pripomenula DPA, rozhovory medzi venezuelskou opozíciou a vládou prezidenta Nicolása Madura sa začiatkom júla konali na karibskom ostrove Barbados a predtým aj v máji v nórskom Osle.

Napätie vo Venezuele sa stupňuje od 23. januára, keď sa predseda parlamentu Guaidó vyhlásil za úradujúceho prezidenta. Za legitímneho lídra Venezuely ho uznalo viac než 50 krajín vrátane Spojených štátov a väčšiny krajín Južnej Ameriky.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články