°C

Nedeľa, 25. október 2020. Meniny má Aurel, zajtra Demeter.

Moderátor gruzínskej televízie prestrelil: Vo svojej relácii urazil Putina i jeho rodičov

Vladimir Putin
Vladimir Putin
Zdroj: SITA/AP Photo/Gregorio Borgia
08.07.2019 09:33

TBILISI - Súkromná gruzínska televízna spoločnosť Rustavi 2 v pondelok ráno po niekoľkých hodinách obnovila svoje vysielanie.


Televízia prestala vysielať v nedeľu po tom, ako sa podvečer pred jej sídlom zhromaždili stovky rozhorčených občanov, ktorí požadovali verejné ospravedlnenie od vedenia Rustavi 2 za urážlivé výroky televízneho moderátora Giorgiho Gabuniu na adresu ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho rodičov. 

Protestujúci sa tiež domáhali prepustenia vedenia spoločnosti a generálneho riaditeľa, ako aj začatia trestného konania, informovala v pondelok agentúra Interfax. V súvislosti s vyhrážkami divákov sa generálny riaditeľ Rustavi 2 Nika Gvaramia rozhodol pozastaviť vysielanie v záujme bezpečnosti zamestnancov televízie.

Obscénne slová televízneho moderátora na adresu Putina a jeho rodiny odsúdila ako provokáciu aj gruzínska prezidentka Salome Zurabišviliová, ako aj premiér Mamuka Bachtadze, predseda parlamentu Arčil Talakvadze a ďalší politici.

Televízny kanál Rustavi 2 vydal oficiálne vyhlásenie, v ktorom sa ospravedlnil divákom za novinárovo konanie. "Sme presvedčení, že vyjadrovanie sa (moderátora) Giorgiho Gabuniu nespĺňa vysoké štandardy stanovené naším kanálom, bude sa ním zaoberať správna rada televízneho kanálu," uvádza sa vo vyhlásení zverejnenom na webovej stránke Rustavi 2.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články