°C

Sobota, 31. október 2020. Meniny má Aurélia, zajtra Denisa.

Na mesto sa spustilo "biblické" krupobitie: VIDEO pochovaných áut, ulice zasypalo 1,5 metra ľadu

Zdroj: profimedia.sk, topky
01.07.2019 09:30

GUADALAJARA - Takmer apokalyptické krupobitie postihlo v nedeľu hlavné mesto mexického štátu Jalisco. Ulice Guadalajary sa zmenili na bielu ľadovú masu, ktorá na niektorých miestach dosahovala výšku až 1,5 metra. Autá pod ňou boli doslova pochované a vodičov museli zachraňovať zo striech ich vozidiel.


VIDEO Východom sa prehnala biblická skaza: Smrtiace krúpy demolovali stojace autá

Tamojší guvernér Enrique Alfaro Ramírez podľa portálu mirror.co.uk vyhlásil, že takúto búrku doteraz nezažil. „Išiel som tam, aby som zhodnotil situáciu a bol som svedkom scén, ktoré som nikdy predtým nevidel: nahromadené krúpy viac ako meter vysoké, a potom sa pýtame, či klimatické zmeny existujú,“ povedal.

Na mesto sa spustilo
Zdroj: profimedia.sk

Niektoré ulice sa zmenili na rieky valiacej sa ľadovej masy, pričom došlo k poškodeniu približne 200 domov a podnikov. Najmenej 50 vozidiel zostalo pochovaných pod krúpami a niektorých vodičov museli zachraňovať zo striech áut. Žiadne zranenia alebo úmrtia nie sú udávané.

Na mesto sa spustilo
Zdroj: profimedia.sk

Okrem záchranárov sa neskôr do práce pustili aj príslušníci armády a upratovacia technika, ktorí dostali na starosť, aby mesto od krúp a ich následkov vyčistili.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
VIDEO: YouTube/CGTN/Noticieros Televisa

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články