Francúzske stíhačky v problémoch: Sedem strojov núdzovo pristálo na Sumatre | Topky.sk

°C

Pondelok, 11. november 2019. Meniny má Martin, Maroš, zajtra Svätopluk.

Francúzske stíhačky v problémoch: Sedem strojov núdzovo pristálo na Sumatre

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Mikhail Palinchak, Presidential Press Service via AP
19.05.2019 16:35

BANDA ACEH - Sedem stíhačiek francúzskeho námorníctva muselo pre zlé počasie núdzovo pristáť na indonézskom ostrove Sumatra. V nedeľu o tom informovali indonézske vzdušné sily.


Stroje Dassault Rafale sa v sobotu zúčastňovali na cvičeniach, keď 90 minút po vzlietnutí z lietadlovej lode Charles de Gaulle v Indickom oceáne museli pristáť na leteckej základni Sultan Iskandar Muda v provincii Aceh, povedal veliteľ základne Hendro Arief s tým, že posádky s nimi pristáli bezpečne.

Radar vzdušných síl podľa Ariefa potvrdil, že stíhačky pôvodne leteli preč od indonézskeho územia, keď ich hmla a zlé počasie prinútili okamžite pristáť. Lietadlá sa vracali na loď, ktorá sa nachádza 100 námorných míľ (približne 185 kilometrov) západne od sumatrianskej výlučnej ekonomickej zóny. "Museli sme im sprístupniť našu základňu na pristátie, keďže boli pre zlé počasie v núdzi," povedal Arief.

Pracovníci indonézskeho letectva vykonali na strojoch kompletnú prehliadku. Päť stíhačiek sa už vrátilo na lietadlovú loď, zatiaľ čo dve majú stále technické problémy, vysvetlil Arief. Francúzskych diplomatov v Indonézii už na incident upozornili.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články