TOTO chcel Putin počuť: Zelenskyj opäť prekvapil... Prvý krok a hodená rukavica | Topky.sk

Utorok, 15. október 2019. Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra.

TOTO chcel Putin počuť: Zelenskyj opäť prekvapil... Prvý krok a hodená rukavica

Volodymyr Zelensky
Volodymyr Zelensky
Zdroj: Twitter/Alec Luhn
28.04.2019 13:30

KYJEV - Novozvolený ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prejavil v nedeľu ochotu rokovať s Ruskom o situácii vo východnej časti Ukrajiny, informovala agentúra DPA. Ruský prezident Vladimir Putin možné rozhovory pripustil v sobotu.


"Dúfam, že Rusko ukáže dôkazy o svojej otvorenosti smerom k znižovaniu napätia na najbližšom stretnutí v normandskom formáte," povedal Zelenskyj. "Znova by som chcel povedať, že som pripravený na rokovania," dodal.

Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu povedal, že v prípade stretnutia by so Zelenským mali hovoriť o tom, ako ukončiť konflikt Kyjeva s proruskými separatistami na juhovýchode Ukrajiny. Normandský formát vznikol v júni 2014, keď sa pri príležitosti 70. výročia vylodenia spojeneckých vojsk v Normandii stretli Putin, ukrajinský prezident Petro Porošenko, vtedajší francúzsky prezident Francois Hollande a nemecká kancelárka Angela Merkelová. Úlohou tzv. normandskej štvorky je implementácia mierovej dohody z Minska z roku 2015 ohľadom ukončenia konfliktu na Ukrajine.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články