Obrovská tragédia pri nemeckom Frankfurte: VIDEO Pád lietadla, medzi obeťami aj vplyvná Ruska | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Obrovská tragédia pri nemeckom Frankfurte: VIDEO Pád lietadla, medzi obeťami aj vplyvná Ruska

Pri havárii lietadla zomreli traja ľudia, aj Natalia Fiľovová.
Pri havárii lietadla zomreli traja ľudia, aj Natalia Fiľovová.
Zdroj: SITA/AP/Michael Probst, profimedia.sk, topky
01.04.2019 08:01

FRANKFURT NAD MOHANOM - Traja ľudia zahynuli pri havárii malého lietadla, ktoré sa v nedeľu zrútilo do špargľového poľa južne od nemeckého mesta Frankfurt nad Mohanom. Jednou z obetí je aj Natalia Fiľovová, ktorá patrí do 50-tky najbohatších žien v Rusku.


Pilot chcel zabiť manželku: VIDEO Kamikadze manéver s lietadlom, zomrel v ohnivom pekle

Šesťmiestne lietadlo, ktoré vyštartovalo z francúzskeho mesta Cannes, sa zrútilo pri obci Erzhausen v poobedňajších hodinách a jeho zhorené časti sa nachádzali v približne 20-metrovom okruhu. Na palube bol pilot a dvaja pasažieri. Informovala nemecká agentúra DPA.

Obrovská tragédia pri nemeckom
Zdroj: profimedia.sk

Podľa tlačovej agentúry AP jednou z obetí je Natalia Fiľovová (†55), spolumajiteľka leteckej spoločnosti S7 Airlines, všeobecne považovaná za jednu z najbohatších žien Ruska. Finančný denník Forbes uvádza, že Fiľovovej majetok je 600 miliónov dolárov.

Dopravný holding S7 tvorí 15 leteckých a servisných spoločností. Aj druhým mŕtvym cestujúcim je údajne ruský občan. Podľa nepotvrdených informácií pilot pri manévri stratil nad strojom kontrolu, lietadlo spadlo do poľa a začalo horieť.

Jednomotorové lietadlo typu Epic LT Dynasty smerovalo na malé letisko pri meste Egelsbach. Incident si nepriamo vyžiadal aj ďalšie obete - pri kolízii policajného vozidla, ktoré smerovalo na miesto leteckého nešťastia, zahynuli dve osoby a traja ďalší ľudia utrpeli zranenia.

Úrady začali vyťahovať z trosiek telá obetí

Nemecké úrady začali z trosiek malého lietadla, ktoré sa v nedeľu zrútilo v blízkosti Frankfurtu nad Mohanom, vyťahovať telá troch ľudí, ktorí haváriu neprežili. Nemecká tlačová agentúra dpa v pondelok informovala, že úrady tak nemohli urobiť skôr a ani preskúmať vrak stroja v dôsledku tmy.

Šesťmiestne lietadlo Epic LT havarovalo a následne začalo horieť v poli, keď smerovalo na malé letisko v meste Egelsbach. Medzi obeťami nehody je aj Natalija Filevová, spolumajiteľka spoločnosti S7 Group a jedna z najbohatších žien v Rusku. Polícia uviedla, že v lietadle boli dvaja občania Ruska, ale zatiaľ neposkytla lepšiu identifikáciu všetkých troch osôb na palube. Príčina nehody zatiaľ nie je známa.


Galéria

Pri havárii lietadla zomreli Pri havárii lietadla zomreli

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: TASR, ČTK
VIDEO: YouTube/WELT/euronews/Channel Expo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články