Najmodernejší ruský bojový tank s netradičným vybavením: Pomôže posádke pri dlhých misiách | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

Najmodernejší ruský bojový tank s netradičným vybavením: Pomôže posádke pri dlhých misiách

Ruský tank T-14 Armata
Ruský tank T-14 Armata
Zdroj: Getty Images
07.03.2019 21:35

MOSKVA - Konštruktéri nového ruského bojového tanku T-14 Armata, ktorý je vo vývoji, oznámili, že ho pre väčšie pohodlie jeho trojčlennej posádky vybavia toaletou. Pre tlačovú agentúru TASS to vo štvrtok uviedol Iľja Baranov zo spoločnosti Uralvagonzavod, ktorá tieto obrnené vozidlá vyrába.


Podľa neho má toaletný systém pomôcť posádke počas dlhých misií, keď je možné uskutočniť iba niekoľko zastávok alebo vôbec žiadne. "Veľkou nepríjemnosťou je pre nich to, že nemôžu vyhovieť svojim prirodzeným funkciám. V tankoch sú zásoby vody i potravín, avšak ďalšie užitočné vybavenie už nie," povedal Baranov.

Prototyp tanku T-14 Armata po prvý raz verejne predstavili na vojenskej prehliadke v roku 2015 v Moskve a jeho vývoj odvtedy pokračuje. Ruskí činitelia vtedy podľa spravodajskej stanice Slobodná Európa uviedli, že do roku 2020 bude v ozbrojených silách krajiny nasadených 2300 kusov týchto tankov novej generácie. Prvé bojaschopné jednotky by mali byť zaradené do 1. gardového tankového pluku, ktorý je súčasťou 2. gardovej tamanskej motostreleckej divízie pôsobiacej v Moskovskej oblasti.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články