KFC rieši v Mongolsku vážny problém: V hlavnom meste zatvorili všetky prevádzky | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

KFC rieši v Mongolsku vážny problém: V hlavnom meste zatvorili všetky prevádzky

Fastfood KFC čelí škandálu
Fastfood KFC čelí škandálu
Zdroj: SITA/Gareth Fuller/PA via AP
19.02.2019 11:00

ULANBÁTAR - V mongolskom hlavnom meste Ulanbátar dočasne zatvorili všetky prevádzky rýchleho občerstvenia Kentucky Fried Chicken (KFC). Stalo sa tak po tom, ako pre otravu jedlom v jednej z nich hospitalizovali zhruba 40 ľudí. Informovala o tom v utorok agentúra DPA s odvolaním sa na čínske štátne médiá.


Skupina sa baktériou shigella nakazila minulý týždeň z kontaminovanej vody v prevádzke KFC v ulanbátarskej štvrti Chan-Uul. Reťazec rýchleho občerstvenia teraz čakajú v mongolskej metropole inšpekcie, respektíve hygienické kontroly.

Nakazenie baktériou shigella môžu sprevádzať vysoké teploty, brušné kŕče i krvavá hnačka. Táto baktéria je tiež pôvodcom infekčného ochorenia známeho ako úplavica, ktoré býva označované za chorobu špinavých rúk. 

Reštaurácie KFC v Mongolsku prevádzkuje spoločnosť Tavan Bogd Group, jeden z najväčších mongolských konglomerátov s obchodnými záujmami v oblasti cestovného ruchu, finančných služieb, baníctva a spotrebných tovarov. Vedenie spoločnosti sa k incidentu bezprostredne nevyjadrilo. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články