Štvrtok, 20. január 2022. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

Parlament sa zmenil na materskú škôlku: Panebože, páni, takto sa správajú päťročné decká

Albánsky parlamentGaléria fotiek (1)
Albánsky parlament
Zdroj: SITA/AP

TIRANA - Albánsky premiér Edi Rama odchádzal vo štvrtok z parlamentu s modrými fľakmi na tvári a košeli po tom, ako ho jeden z opozičných poslancov postriekal atramentom. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na správy miestnych médií.


Podľa stanice TV Klan poslanec Demokratickej strany Albánska Edi Paloka použil pri útoku plniace pero alebo injekčnú striekačku. Z parlamentnej schôdze ho následne vykázali. Socialista Rama v stredu odmietol požiadavku demokratov, aby odstúpil z funkcie, pričom ich zosmiešnil vyhlásením, že "je znepokojený, pretože nemá žiadnych oponentov". Predseda Demokratickej strany Albánska Llulzim Balsha pohrozil demonštráciami, ak Rama neodstúpi a neuvoľní priestor pre technokratickú vládu.

Albánska opozícia často bojkotuje zasadania parlamentu a vládnucich socialistov na čele s Ramom obviňuje z autokracie či napojenia na organizovaný zločin. Vlani v októbri hodil iný opozičný poslanec na premiéra vajce. Koncom decembra Rama zreorganizoval svoj kabinet, čím reagoval na protesty študentov štátnych univerzít, ako aj sťažnosti na korupciu a neefektívnosť z radov opozície.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články