Chlapec (11) je hviezdou internetu: Stačila jediná vec na FOTO a zatienil samotného Trumpa | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Chlapec (11) je hviezdou internetu: Stačila jediná vec na FOTO a zatienil samotného Trumpa

Donald Trump
Donald Trump
Zdroj: SITA/Doug Mills/The New York Times via AP, Pool
06.02.2019 20:00

WASHINGTON - Jedenásťročný Joshua Trump, ktorého jeho menovec prezident Donald Trump pozval ako hosťa do Kongresu USA na svoje posolstvo o stave únie, sa stal miláčikom sociálnych sietí. Počas 82 minút dlhého prezidentovho prejavu, ktorý bol za posledných päťdesiat rokov tretí najdlhší, totiž zaspal.


Ekonomika USA je predmetom závisti celého sveta, tvrdí Trump: Ďalší samit mocných potvrdený

Šiestaka Trumpa šéf Bieleho domu pozval, pretože chlapec sa kvôli svojmu priezvisku stal terčom šikanovania. Školákova matka Megan Trumpová uviedla, že syna dokonca odhlásili zo školy a vyučovali rok doma, lebo Joshua kvôli ústrkom stratil chuť do života.

Šikanou Joshua podľa matky trpel aj v školskom autobuse, kde si ho skupinka spolužiakov neustále doberala. Rodičia ho preto prihlásili na inú školskú linku, ale jeho meno sa prevalilo hneď počas prvej jazdy.

Joshua novinárom povedal, že svoje priezvisko kvôli šikanovaniu vôbec nemá rád. Rodina dokonca uvažovala, že chlapcovi priezvisko zmení. Britský denník The Daily Telegraph poznamenal, že škola vyzvala učiteľov, aby chlapca neoslovovali priezviskom, a tiež potrestala päť žiakov, ktorí malého Trumpa navyše prenasledovali. Tí sa za svoje správanie ospravedlnili.

Biely dom sa kvôli chlapcovmu osudu rozhodol školáka pozvať na prezidentovo posolstvo, počas ktorého Joshua sedel o jedno miesto ďalej vedľa prvej dámy Melanie Trumpovej. Pred Kongres prezident predstúpil v utorok o 21.00 miestneho času (streda 03.00 SEČ) a hovoril skoro hodinu a pol, takže podľa užívateľov twitteru bolo pochopiteľné, že Joshuu dostihla únava a zaspal. Získal si tak početné zástupy fanúšikov.

Rad príspevkov na twitteri uvádza, že Joshuov prístup k prejavu je presne taký, aký zaujala väčšina ľudí. Očividní kritici súčasného republikánskeho prezidenta potom v tweetoch konštatovali, že Joshua je ich najobľúbenejší Trump.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
FOTO: Twitter/Splinter_news

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články