°C

Sobota, 22. február 2020. Meniny má Etela, zajtra Roman, Romana.

Dráma pri zatknutí modelky na letisku v Moskve: VIDEO Má informácie, ktoré nepotešia Putina a Trumpa

Zatknutie bieloruskej modelky
Zatknutie bieloruskej modelky
Zdroj: YouTube/Dimitri Khalezov, SITA/AP/Sakchai Lalit
18.01.2019 08:45

MOSKVA - Na moskovskom letisku Šeremetievo zatkli vo štvrtok hneď po prílete z Thajska bieloruskú modelku Anastasiu Vašukevič aj s tromi ľuďmi z jej celkovo sedemčlenného sprievodu.


Vašukevič, ktorá je na internete známa pod menom Nastya Rybka, už vyše roka tvrdí, že má vážne dôkazy o prepojení amerického prezidenta Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý Trumpovi pomohol dostať sa k moci, a že ich v pravej chvíli zverejní. Oficiálnym dôvodom pre zatknutie Vašukevič a členov jej sprievodu boli podľa ruských úradov podozrenia, že sa táto modelka mala podieľať na podnecovaní k prostitúcii. Hrozí jej za to až šesť rokov väzenia.

Dráma pri zatknutí modelky
Zdroj: SITA/AP/Sakchai Lalit

Vašukevič strávila posledný takmer rok od februára 2018 v thajskom väzení, kam sa dostala za to, že v Thajsku spoluorganizovala "sexuálny tréningový seminár". V utorok jej thajský súd výkon trestu prerušil a thajské úrady rozhodli o jej vyhostení z krajiny a deportácii do Moskvy. Modelka z thajského väzenia predtým posielala podľa amerických diplomatov odkazy americkému veľvyslanectvu, ktoré žiadala, aby jej vybavilo politický azyl v USA, a na výmenu ponúkala Američanom údajné dôkazy o prepojení Trumpa a Putina.

Bieloruská modelka Anastasia Vašukevič
Zdroj: SITA/AP Photo/Sakchai Lalit

Malo ísť podľa nej o nahrávky zachytávajúce ruského magnáta Olega Deripasku, z ktorých sú prepojenie Trumpa a Putina a snaha Moskvy o dosadenie Trumpa na post amerického prezidenta údajne úplne jasné. Modelka však neskôr svoju ponuku smerom k Američanom stiahla a uviedla, že tieto informácie radšej zverejniť nechce, pričom k tomuto rozhodnutiu údajne dospela po rozhovore s Deripaskom.

Modelka sa pri zatýkaní bránila. Najprv sa ju snažili naložiť do vozíka, pod ju odvliekli popod pazuchy do výťahu.


Galéria

Zatknutie bieloruskej modelky Bieloruská modelka Anastasia Vašukevič Bieloruská modelka Anastasia Vašukevič

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
VIDEO: YouTube/Dimitri Khalezov/Radio Free Europe/Radio Liberty

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články