°C

Sobota, 19. september 2020. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Obrovský škandál v Nemecku: Orgány neprávom väznili Sýrčana (†26), skončilo sa to tragicky

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
05.10.2018 20:40

BERLÍN - Minister vnútra nemeckej spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko Herbert Reul priznal v piatok vážne pochybenie vo svojom rezorte po tom, ako v meste Kleve zomrel 26-ročný Sýrčan, umiestnený do vyšetrovacej väzby v dôsledku omylu. Nemenovaný muž podľahol minulú sobotu zraneniam, ktoré utrpel pri požiari vo svojej cele, informovala tlačová agentúra DPA.


Policajti v rozpore s platnými predpismi nepreverili dôkladnejšie totožnosť zadržaného cudzinca, ktorého považovali za hľadanú osobu. Tou bol v skutočnosti istý muž pochádzajúci z Mali, ktorý sa na Sýrčana vôbec nepodobal, povedal Reul. "Musíme urobiť všetko pre to, aby sa takýto prípad neopakoval," upozornil krajinský minister, pričom sa ospravedlnil rodine zosnulého.

Výbor pre vnútorné a právne záležitosti krajinského parlamentu Severného Porýnia-Vestfálska prípadu venoval v piatok mimoriadne zasadnutie. Sýrčan pri požiari v cele utrpel ťažké popáleniny, ďalších desať osôb sa priotrávilo dymom. Príslušné orgány po tomto incidente priznali, že zadržaný cudzinec strávil neprávom vo väzbe vyše dva mesiace.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články