Smutná správa z Maďarska: Žena podľahla zraneniam týždeň po zásahu bleskom na kúpalisku | Topky.sk

Utorok, 19. marec 2019. Meniny má Jozef, zajtra Víťazoslav.

Smutná správa z Maďarska: Žena podľahla zraneniam týždeň po zásahu bleskom na kúpalisku

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
10.08.2018 11:30

BUDAPEŠŤ - V nemocnici západomaďarského mesta Szombathely zomrela v piatok žena, ktorú pred týždňom na kúpalisku v obci Gyenesdiás v Zalianskej župe spolu s ďalšími tromi osobami zranil zásah bleskom. Podľa regionálneho spravodajského servera Vaol.hu je zo zranených v nemocnici ešte jeden muž.


Minulý piatok (3.8.) popoludní previezli záchranári do nemocnice tri ženy a jedného muža po tom, čo do stromu a ľudí stojacich pod ním udrel blesk. Dvoch z troch zasiahnutých bleskom museli na mieste oživovať. Štvrtou zranenou osobou bola Nemka, ktorú blesk nezasiahol priamo, ale pri páde si ľahšie zranila hlavu. Z nemocnice ju prepustili už počas minulého víkendu.

Podľa Vaol.hu traja zranení boli manželia s dcérou. Rodina pochádza z mesta Celldömölk vo Vašskej župe. Dcéra, ktorú blesk zasiahol priamo, mohla po zotavení takisto ešte minulý víkend opustiť nemocnicu. Otca hospitalizovali na intenzívnom oddelení nemocnice v Keszthelyi, odkiaľ ho previezli na kardiologické oddelenie nemocnice v meste Zalaegerszeg.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články