°C

Sobota, 28. november 2020. Meniny má Henrieta, zajtra Vratko.

Rakúsko postihli silné búrky, vyvracalo stromy: Uviaznuté vozidlá, hasiči vyslobodzovali posádky

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
06.08.2018 10:45

KLAGENFURT - Najmenej 50-krát museli hasiči v rakúskej spolkovej krajine Korutánsko zasahovať po tom, čo oblasť v nedeľu vo večerných hodinách postihli silné búrky. Informovala o tom v pondelok agentúra APA.


Nepriaznivé počasie najviac zasiahlo okres Wolfsberg. Silné búrky s bleskami a prudkým dažďom vyvracali stromy, ktoré popadali na ulicu a zablokovali ju. Na úseku uviazlo niekoľko vozidiel, ktorých posádky museli vyslobodzovať hasiči. Polícia uviedla, že odstraňovanie škôd po búrkach bude trvať niekoľko dní.

Spadnuté stromy zablokovali cesty a ulice aj v obciach St. Paul a Lavamünd. V tejto oblasti postihol obyvateľov po údere blesku do trafostanice i výpadok elektrického prúdu. V obci Lavamünd zhorela do tla aj poľnohospodárska budova, vo vnútri ktorej sa nachádzali zvieratá i viacero poľnohospodárskych strojov, píše APA. 

Hasiči zabránili rozšíreniu požiaru aj na susedný dom a garáž, budovy však zostali v dôsledku ohňa poškodené. V nasadení bolo zhruba 100 hasičov. Príčina tohto požiaru nebola bezprostredne známa.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články