°C

Piatok, 7. august 2020. Meniny má Štefánia, zajtra Oskár.

Nové informácie o havárii lietadla na Kube: Prežili tri ženy, čierna skrinka v rukách úradov

Zdroj: SITA/AP, Marcelino Vazquez Hernandez/ACN via AP
20.05.2018 06:40

HAVANA - Pri piatkovej nehode lietadla, ktoré sa zrútilo po štarte z letiska v kubánskej metropole Havana, zahynulo 110 ľudí. Prežili len tri kubánske ženy, ktorých stav je kritický, informoval v sobotu kubánsky minister dopravy Adel Yzquierdo Rodriguez.V Havane sa zrútilo lietadlo: VIDEO Tragédia ihneď po štarte, zomrelo vyše stovky ľudí


Podľa neho bolo na palube stroja typu Boeing 737, ktorý prevádzkovali kubánske aerolínie Cubana de Aviación, 102 Kubáncov, traja turisti, dvaja cudzinci a šesť členov posádky z Mexika. Dodal, že medzi obeťami je päť detí. Podľa úradov jednu čiernu skrinku z lietadla už našli.

Kubánska rada pre cirkvi uviedla, že medzi mŕtvymi je aj 20 kňazov z evanjelickej cirkvi. Úrady predtým informovali, že v lietadle sa nachádzalo 110 osôb.

Nové informácie o havárii
Zdroj: SITA/AP, Marcelino Vazquez Hernandez/ACN via AP

Nové informácie o havárii
Zdroj: SITA/AP, Marcelino Vazquez Hernandez/ACN via AP

Havarované lietadlo mala Cubana de Aviación prenajaté od mexickej spoločnosti Aerolíneas Deamojh. Mexické ministerstvo dopravy už predtým potvrdilo, že posádka lietadla - dvaja piloti, tri letušky a jeden technik - pochádzali z Mexika.

Lietadlo sa zrútilo krátko po štarte z medzinárodného letiska v Havane z doposiaľ nezistených príčin. Smerovalo do mesta Holguín na východe Kuby. Dopadlo na maniokovú plantáž blízko vzletovej dráhy, pričom bolo ťažko poškodené a horelo.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP, Marcelino Vazquez Hernandez/ACN via AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články